Diverse bg

Bahá'í usu päritolu

“Nii võimas on ühtsuse valgus, et see võib valgustada kogu maailma...”

— Bahá’u’lláh

Bahá'í usu rajas Bahá'u'lláh 19. sajandil. Bahá'íd ehk Bahá'u'lláh' järgijad püüavad rakendada Tema õpetusi igapäevaelus. Bahá'íd usuvad, et Bahá'u'lláh oli jumaliku ilmutuse saanud õpetaja, kelle kaudu Jumal edastas oma sõnumi tänapäeva inimkonnale. Báb on teine Jumala läkitatud õpetaja, kelle eesmärk oli valmistada inimkonda ette Bahá'u'lláh' tulekuks.

Báb ja Bahá'u'lláh on Bahá'íde jaoks Jumala avaldajad, täiuslikud olendid, kelle Jumal on saatnud maa peale, et kuulutada oma tahet ja eesmärki. Olgugi et me ei saa iialgi tundma Jumala olemust, võime Tema Avaldajate kaudu aimata Ta omadusi ja võimeid.

Aastal 2019 tähistasid inimesed terves maailmas Bab’i, Jumala sõnimitooja, kes teatas aastal 1844, et inimkond astub uude ajajärku, 200. sünniaastapäeva. Bab valmistas inimesi ette võtma vastu uusi õpetusi Jumalalt, mille läbi kogu maailm võiks ühilduda, et luua õiglus ja pikaajaline maailma rahu. Bab sillutas tee Baha’u’llah’le, selle ajajärgu jumalikule õpetajale. Baha’u’llah õpetused ühtsusest ja vaimsetest uuendustest on Baha’I usu aluseks.